Technology

Milan pokonał AS Romę i w ten sposób nadrobił parę oczek do piastującego pierwszej lokaty Interu Mediolan!

10.03.2022, 08:04 0 komentarzy

Bez cienia wątpliwości w aktualnie trwającym sezonie liga włoska wygląda zdecydowanie bardziej interesująco niż w poprzednich sezonach. Każdy klub posiada kadrę zapełnioną niezwykłymi zawodnikami, co może przekładać się na naprawdę emocjonujące pojedynki. Można też pomyśleć, że po tym, gdy po raz pierwszy od dekady to nie Juventus FC zdobył tytuł mistrzowski Serie A włoskie zespoły zrobiły się delikatnie śmielsze. Każdy klub z Włoch może starać się walczyć o mistrzostwo kraju i zwycięstwo Interu FC we włoskiej lidze to udowodniła. W tym momencie nakreślić największego faworyta do ostatecznego triumfu, gdyż czołówka tegorocznego sezonu jest niezwykle wyrównana. Obecnie to właśnie Inter Mediolan piastuje pierwsze miejsce w tabeli ekstraklasy włoskiej, jednak do końca sezonu pozostało jeszcze sporo spotkań. O mistrzostwo kraju walczy druga ekipa z Mediolanu, czyli AC Milan, który mierzył się z AS Romą prowadzoną przez szkoleniowca Mourinho.

To spotkanie piłkarze AC Milan zaczęli niesamowicie i warto wziąć to pod uwagę. Po pierwszych piętnastu minutach mogli się pochwalić wynikiem 2:0 i zdawało się, że mają tok tego meczu pod całkowitą kontrolą. Prowadzeni przez trenera Mourinho zawodnicy próbowali odrobić straty, jednak popełnione błędy w początkowych minutach meczu były zbyt istotne. AS Roma zdołała zdobyć gola kontaktowego w końcówce pierwszych 45 minut pojedynku, co na pewno wlało wiarę w serca sympatyków tego klubu. Do siatki w 40 minucie trafił Tammy Abraham, który sfinalizował fantastyczne dogranie ze strony Pellegriniego. Zawodnicy AC Milan nie mieli jednak w planach oczekiwać do kończącego gwizdka arbitra i non stop przeprowadzali kontrataki na pole karne Romy. Finalnie AC Milan odniósł zwycięstwo wynikiem 3 do 1, a trzecie trafienie zdobył Leao Rafael na osiem minut przed końcem. Milan miał szansę na zwiększenie prowadzenia pod koniec spotkania, jednakże z rzutu karnego nie dał rady strzelić Ibrahimović Zlatan, gdyż jego strzał obronił Rui Patricio.